Біль у горлі, як правило, проявляє себе першением, захриплістю і неприємними відчуттями при ковтанні. Досить часто гострий біль у горлі є попередником більш складних захворювань дихальних шляхів. Постійно горло може хворіти через паління або перенапруження голосових зв'язок. Іноді можуть виникати болючі відчуття в горлі після вживання алкоголю, шипучих або дуже гарячих напоїв.

Біль у горлі краще не залишати без уваги, і відвідати доктора, який зможе встановити причину їх появи.

  Причини виникнення

Боль в горле

  Біль у горлі можуть викликати дуже багато захворювань, але нижче наведені найпоширеніші з них:

  1. Ангіна, або гострий тонзиліт. При ангіні зазвичай страждають мигдалини. Вони покриваються гнійним нальотом і збільшуються в розмірах, через що і починає боліти горло.

  2. Гострий фарингіт. Це захворювання провокує запальний процес слизової оболонки горла. Як правило, симптоми фарингіту не викликають особливого дискомфорту. Температура тіла піднімається до 37 градусів Цельсія, а болю в горлі не викликають дискомфортних відчуттів.

  3. Хронічний фарингіт. Захворювання виникає при тривалому подразненні слизової оболонки горла.

  4. Хронічний тонзиліт, одне з найбільш часто зустрічаються захворювань горла. Хронічний тонзиліт характеризується уповільненим запаленням мигдаликів. Існує кілька ступенів важкості цієї хвороби. Найчастіші симптоми хронічного тонзиліту - зміна виду мигдалин, при загостреннях захворювання спостерігаються поява на них гнійних пробок, а також біль у горлі.

  Багато захворювань можуть спровокувати певні ускладнення, наприклад, підвищення навантаження на серце і нирки. Лікування болю в горлі безпосередньо пов'язано з причиною її виникнення.

Перша допомога

  Біль будь-якого характеру приносить нам певний дискомфорт, і ми хочемо якнайшвидше позбутися докучає відчуття, але без шкоди для свого здоров'я. Для полегшення болю в горлі

Для зняття хворобливих відчуттів в горлі можна скористатися наступними методами:

  1. На час відмовитися від занадто гарячих і холодних напоїв, щоб не дратувати слизову оболонку горла.

  2. При ангіні зменшити неприємні відчуття в горлі можна, обв'язавши шию теплим шарфом.

  3. Корінь імбиру благотворно впливає на слизову оболонку, тому можна її дрібно порізати, залити окропом, і, після того як він добре настоїться, пити маленькими ковтками. У цей напій можна додати мед і лимон для посилення ефекту і смакових якостей.

  4. Пити більше рідини. За допомогою води з організму будуть швидше виводитися токсини, і він зможе швидше відновиться.

  5. Не перенапружувати голосові зв'язки.

Для того, щоб змивати слиз і прискорити одужання робіть полоскання горла:

  • солоною водою, 1/2 ч. ложки солі на склянку теплої води, краще використовувати йодовану сіль або натуральну морську сіль,

  • соком буряка, буряк натерти на дрібній тертці, віджати сік,

  • соком каланхое, змішати навпіл з водою,

  • шавлією, залити 1-2 ч. ложки сухого листя чашкою киплячої води, настояти 10 хвилин, процідити, полоскати теплим,

  • полоскання розчином прополісу, спиртовий розчин змішати з теплою водою, 10 мл розчину прополісу на 100 мл води,

Полоскати горло треба 5-6 разів на день.

Профілактика

  Будь-яке захворювання краще попередити, ніж лікувати. Болі в горлі попередити можна збільшивши в раціоні кількість продуктів, багатих вітаміном С, наприклад, мандаринів, апельсинів або ківі. Рекомендують також з'їдати по зубчику часнику в день, і додати в щоденне меню морси з брусниці або журавлини.

  Зміцнюйте імунітет і одягайтеся по погоді - в холодну погоду не варто нехтувати шарфом! У періоди сезонних спалахів захворювань слід підтримати свій організм профілактичним прийомом противірусних препаратів і полівітамінів.

  Важливо дотримуватися правил особистої гігієни - добре, ретельно і довго мити руки з милом після вулиці. Сон є дуже важливою складовою нашого здоров'я і самопочуття.

  Спати необхідно не менше восьми годин на добу, і не тільки для профілактики - здоровий сон зміцнює наш організм і дає йому сили опиратися різноманітних захворювань. А невеликі фізичні навантаження допоможуть нам бути не тільки здоровими, а й бадьорими, енергійними і красивими!

Будьте здорові!